Klubturnering i Allesø tennis

Klubturnering 2021

Dame Single (alle-mod-alle, 4 kampe hver)

Simone, Dorthe, Sonja, Gerda, Karin

Kamp Deltagere............ Resultat..........
DS1 Simone vs Dorthe 0-0, 0-0
DS2 Simone vs Sonja 1-6, 4-6
DS3 Simone vs Gerda 4-6, 3-6
DS4 Simone vs Karin 6-2, 4-6, 11-9
DS5 Dorthe vs Sonja 6-3, 6-1
DS6 Dorthe vs Gerda 6-1, 6-2
DS7 Dorthe vs Karin 6-0, 6-3
DS8 Sonja vs Gerda 2-6, 6-7
DS9 Sonja vs Karin 6-0, 6-2
DS10 Gerda vs Karin 6-1, 6-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finale

Kamp Deltagere............ Resultat..........
DSFIN Dorthe vs Gerda 0-6, 4-6

 

 

 

Score-kort (puljekampe)

Navn Point Sæt.V-T Partier.V-T
Simone 1 2 - 5 22 - 32
Dorthe 3 6 - 0 36 - 10
Sonja 2 4 - 4 36 - 32
Gerda 3 6 - 2 40 - 30
Karin 0 1 - 8 16 - 46

 

 

 

 

 

 

 

Herre Single (2 puljer, etter+toer går videre, 2-4 kampe hver)

Anders, Per, Michael, Frank, Morten, Flemming

Kamp Deltagere................. Resultat.................
HS1A Michael vs Morten 6-2, 6-4
HS2A Michael vs Flemming 6-0, 6-2
HS3A Morten vs Flemming 6-1, 6-3

 

 

 

 

 

Kamp Deltagere............... Resultat..............
HS1B Anders vs Per 6-0, 6-2
HS2B Anders vs Frank 6-1, 6-0
HS3B Frank vs Per 6-3, 6-1

 

 

 

 

 

Semi-finaler

Kamp Deltagere.................... Resultat..........
HSS1 Michael vs Frank 6-0, 6-3
HSS2 Anders vs Morten 6-1, 6-3

 

 

 

 

Finale

Kamp Deltagere................... Resultat.................
HSFIN Michael vs Anders 0-6, 5-7

 

 

 

Score-kort (puljekampe)

Navn Point Sæt.V-T Partier.V-T
Anders 2 4 - 0 24 - 3
Per 0 0 - 4 6 - 24
Michael 2 4 - 0 24 - 8
Frank 1 2 - 2 13 - 16
Morten 1 2 - 2 18 - 16
Flemming 0 0 - 4 6 - 24

 

 

 

 

 

 

 

 

Dame Double

Susanne/Joan, Sonja/Gitte, Dorthe/Gerda

Kamp Deltagere............................ Resultat.........
DD1 Sus/Joan vs Sonja/Gitte 0-0, 0-0
DD2 Sus/Joan vs Dorthe/Gerda Finalekamp
DD3 Sonja/Gitte vs Dorthe/Gerda 0-0, 0-0

 

 

 

 

 

Finale

Kamp Deltagere......................... Resultat.........
DDFIN Sus/Joan vs Dorthe/Gerda 6-7, 5-7

 

 

 

Score-kort (puljekampe)

Navn Point Sæt.V-T Partier.V-T
Sus/Joan 1 0 - 0 0 - 0
Sonja/Gitte 0 0 - 0 0 - 0
Dorthe/Gerda 1 0 - 0 0 - 0

 

 

 

 

 

Herre Double (alle-mod-alle, 3 kampe hver)

Michael/Per, Anders/Kolja, Morten/Finn, Flemming/Torben

Kamp Deltagere.................................. Resultat...........
HD1 Michael/Per vs Anders/Kolja 7-5, 7-5
HD2 Michael/Per vs Morten/Finn 3-6, 6-2, 7-5
HD3 Michael/Per vs Flemming/Torben 3-6, 6-1, 6-0
HD4 Anders/Kolja vs Morten/Finn 6-4, 6-0
HD5 Anders/Kolja vs Flemming/Torben 6-0, 6-1
HD6 Morten/Finn vs Flemming/Torben 0-0, 0-0

 

 

 

 

 

 

 

 

Finale

Kamp Deltagere............................... Resultat...........
HDFIN Michael/Per vs Anders/Kolja 2-6, 5-7

 

 

 

Score-kort (puljekampe)

Navn Point Sæt.V-T Partier.V-T
Michael/Per 3 6 - 2 32 - 25
Anders/Kolja 2 4 - 2 34 - 19
Morten/Finn 0 1 - 4 12 - 21
Flemming/Torben 0 1 - 4 8 - 21

 

 

 

 

 

 

Mixed Double (2 puljer m 3-4 i hver, 3-5 kampe til hvert par)

Anders/Karin, Michael/Susanne, Finn/Dorthe, Claus/Gitte, Frank/Sonja, Joan/Per,
Morten/Gerda

Kamp Deltagere.............................. Resultat........
MD1A Finn/Dorthe vs Morten/Gerda 5-7, 3-6
MD2A Finn/Dorthe vs Joan/Per 6-3, 4-6, 1-6
MD3A Finn/Dorthe vs Claus/Gitte 0-0, 0-0
MD4A Morten/Gerda vs Joan/Per 6-7, 3-6
MD5A Morten/Gerda vs Claus/Gitte 0-0, 0-0
MD6A Joan/Per vs Claus/Gitte 0-0, 0-0

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamp Deltagere.............................. Resultat........
MD1B Anders/Karin vs Michael/Sus 6-4, 7-5
MD2B Anders/Karin vs Frank/Sonja 6-3, 6-2
MD3B Michael/Sus vs Frank/Sonja 6-4, 3-6, 6-4

 

 

 

 

 

Semi-finaler

Kamp Deltagere........................... Resultat.................
MDS1 Joan/Per vs Sus/Michael  
MDS2 Karin/Anders vs Gerda/Morten  

 

 

 

 

Finaler

Kamp Deltagere....................... Resultat...........
MDFIN MDS1 vs MDS2  

 

 

 

Score-kort (puljekampe)

Navn Point Sæt.V-T Partier.V-T
Finn/Dorthe 1 1 - 4 18 - 22
Morten/Gerda 2 2 - 2 22 - 21
Joan/Per 3 4 - 1 22 - 19
Claus/Gitte 0 0 - 0 0 - 0
Anders/Karin 2 4 - 0 25 - 14
Michael/Sus 1 2 - 3 18 - 23
Frank/Sonja 0 1 - 4 15 - 21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regler

Bedst af 3 sæt. Aftal FØR kampstart om 3.sæt er rigtig sæt eller match tie-break. Det 3. sæt tælles kun som et sæt - ikke partier.

Vinder af kampen får 1 point. Taber får 0 point.

Alle resultater sendes til anders@filibum.dk eller på chatten.

Alle puljekampe skal ikke spilles i den viste rækkefølge. Det gælder bare om at få alle kampene afviklet, når det kan lade sig gøre.

Semi-finaler og finaler spilles i finaleweekenden 25-26/9-2021.

Deltagelse koster 30 kr pr deltager pr række

Tilmelding lukker 1/9-2021
Tilmelding sker til Anders på anders@filibum.dk

Afvikling af kampe forventes at starte 3/9-2021
Finaler spilles 25+26/9-2021

Alle kan deltage uanset niveau.

Kampprogram offentliggøres 2/9 her på siden